Kurz Axure RP – 2. Jak udělat odkaz doprostřed stránky z jiné stránky?

V Axure RP je možné odkazovat na konkrétní místo na stránce pomocí funkce Scroll to Image Map Region, tak jak je to běžné na webech pomocí tzv „kotvy“ v odkazu umístěné v URL za #. Problém je, když ale na takové místo chceme odkázat z jiné stránky. Image Map Region na jiné stránce není dostupné. Jak to tedy udělat?

Praktický příklad

Nakonec jsem zvolil po prvním článku – Základní tipy pro práci – jako další článek jeden velice jednoduchý příklad, který se může čas od času hodit, a je na něm vidět základní práce s proměnnými v Axure a k čemu všemu se vlastně hodí.

Zde je ukázka výsledku tohoto příkladu.

Jednoduché řešení

Protože nemůžeme odkázat na místo ve stránce, které se nachází na jiné stránce, necháme to na stránce samotné. V odkazu navíc nastavíme proměnnou, která řekne cílové stránce, aby posunula obsah na žádané místo. V cílové stránce nastavíme, aby při svém načtení zkontrolovala tuto proměnou a případně posunula obsah.

Postup – jak na to

Jednak vytvoříme novou proměnnou (PrKotva1: Wireframes > Manage Variables). Na stránce s odkazem je vhodné ji vynulovat (při OnPgaeLoad ji nastavit hodnotu na „false“). V odkazu, který má na stránku a místo v ní odkazovat, navážeme ještě změnu této proměnné na „true“ (je to nutné udělat ještě před samotným odkazem na stránku, jinak se stránka načte dřív než se proměnná změní).

Na cílové stránce pomocí Image Map Region vytvoříme „kotvu“, která označí místo kam má být stránka posunuta.

Zároveň na této stránce nastavíme, aby při načtení zkontrolovala proměnnou PrKotva1 a pokud je její hodnota „true“, posune stránku na dané místo a následně proměnnou vynuluje.

Tip na závěr: Pokud budete muset něco takového dělat (mít tím přeplácaný projekt je cesta do pekel, ale občas se to hodí), buď si celý odkaz zkopírujte a nebo kliknutím na Case s danými akcemi si ji pomocí Copy + Paste přeneste na jiný objekt (nemusíte je složitě dělat znovu).

Zdrojový soubor ke stažení

Kromě samotné ukázky si můžete stáhnout i zdrojový soubor .rp toho příklad.

Trackbacks

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *